بکارگیری نانو افزودنی‌ و نانو سیالات حفاری در میادین نفتی کشور


توسط محققان کشور صورت گرفت؛

بکارگیری نانو افزودنی‌ و نانو سیالات حفاری در میادین نفتی کشور

 

یک شرکت دانش بنیان ۳ محصول نانوافزودنی سیالات حفاری جهت بازدارندگی شیل، نانوسیال حفاری بازدارنده شیل و نانوسیال حفاری با غلظت نمک بسیار پایین کاربردی در صنعت نفت کشور را به بازار عرضه کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شروین ترقی‌خواه، سرپرست سیستم‌های سیال حفاری یک شرکت فعال حوزه نفت گفت: در حال حاضر نانوافزودنی سیالات حفاری جهت بازدارندگی شیل و نانوسیال حفاری بازدارنده شیل به تولید انبوه رسیده‌اند و در پروژه‌های مختلفی از آن‌ها استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه هر دوی این محصولات در چاه نفتی به کار گرفته شده اند، بیان کرد: نانوافزودنی سیالات حفاری جهت بازدارندگی شیل به کشور آذربایجان صادر نیز شده است.

ترقی‌خواه خاطر نشان کرد: این شرکت سیالات حفاری پتنت مربوط به فناوری نانوسیال حفاری بازدارنده شیل را نیز به ثبت رسانده است.

این دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی دانشگاه امیرکبیر درباره فرآیند توسعه این فناوری‌ها گفت: این محصولات در بخش تحقیق و توسعه شرکت سیالات حفاری توسعه یافته است و بررسی‌های ما نشان می‌دهد که نسبت به نمونه‌های خارجی هم از نظر قیمت و هم عملکرد مزیت‌های زیادی دارد.

علم

Homeچگونهکسب و کارموجودی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!